Propozycje modów do spolszczenia!

Started by MMAciek, June 21, 2017, 10:08:06 AM

Previous topic - Next topic

Dark_Inquisitor

Quote from: MMAciek on July 09, 2017, 04:34:12 PM
Tak, ale modyfikacje które nie są w kategorii ,,Polish" na nexusie a mają język Polski są bardzo trudne do zlokalizowania, dlatego ja nigdy nie proszę żeby autor dodawał moją translacje do moda. Nawet gdy on o to prosi to ja proszę, aby tego nie robił. Tu jest prostota - Polak wchodzi na nexusa, zaznacza ,,Polish" i ma wszystko na tacy. Tymczasem szukanie który mod ma a który nie ma plików językowych jest trudne - weźmy np. taki Extended Prosthethics and Organs Engineering (w skrócie EPOE jak operują w internecie). Ten mod ma język polski - czy ktoś o tym wiedział? Nie. Dostałem sporo wiadomości żeby spolszczyć tego moda, tymczasem w temacie Official: Polish ktoś napisal, że ten mod ma język polski o czym nikt nie wiedział, a wpadł na to, bo po prostu przełączył język z angielskiego na polski. Natomiast w temacie EPOE nie ma nigdzie wzmianki o tym, że mod ma język polski... poza podziękowaniami, których nikt nie czyta. Dlatego uważam, że lepiej aby tego nie robić, a jeśli już robić to wstawiać na nexusie w kategorii ,,Polish" (bo chyba w dwóch się nie da) i tam zaznaczać, że jest też angielska wersja.


Oczywiście, ktoś wyjdzie z argumentem, że angielski jest dużo bardziej popularny, jak sam wspomniałeś znają go chińczycy, niemcy, koreańczycy itd, ale ja jako Polak przede wszystkim dbam o Polaków :P

Wybacz, ale się z tobą nie zgadzam. Wszystko, co musisz zrobić, to dodanie tagu do moda. Nie jest to wiele roboty, ale i tak wielu moderów to zaniedbuje (a ludzie, którzy korzystają z platformy po prostu nie do końca ją znają...). Jednak i tak uważam, że brak możliwości dodania moda do kilku kategorii językowych to jakaś porażka, nie mówiąc o bardzo małym limicie rozmiaru pliku, który można pobrać z nexusa bez rejestracji.
Co do EPOE, że ma polskie tłumaczenie to faktycznie muszę przyznać, że mnie zaskoczyłeś xD Ale fakt, że nikt o tym nie wie jest niestety zaniedbaniem modera, trzeba mu zwrócić uwagę i tyle. Co do dbania o Polaków, to nie czepiam się o te mody na nexusie tylko dlatego, że są po polsku... Jakby to był inny język, to zapewne bym prosił o ich usunięcie...
...Podsumowując, wydaje mi się, że nie ma sensu dalej o tym dyskutować. Znamy swoje zdanie i tyle ;)

MMAciek

Ja bym ogólnie przyznał Ci racje tylko, że nadal nie można umieścić moda w kilku kategoriach językowych, a jak mówiłem jako Polak to zawsze polski będzie dla mnie pierwszy :P A dodanie taga raczej wiele nie zmienia, bo mod nadal jest tu:



I gdybym ja miał to robić to najpierw bym dał w kategorii Polish, a dopiero potem otaggował jako inglisz :P Ale jak wspomniałeś, każdy ma swoje zdanie :D
.


Stand among the millions of dead souls and ask them if they honor means something. Silence will be your answer.



.

kubolek01

Szczerze czy podejmiesz się tłumaczenia moda TiberiumRim z addonem Factions?
Reszty swoich modów raczej nie proponuje bo to by było zbyt wiele.
Eat lead, walking pile of silver! (greedy Player)
I...I can't do it. Leave it alive, please!(inner soul)
It lives 200 years to end up as a jacket?!(realists mind)
If I would go to vacation in off-Earth, even fictional place, I'd choose Nibel.

MMAciek

Jakiś link mógłbym do tego prosić? :P
.


Stand among the millions of dead souls and ask them if they honor means something. Silence will be your answer.



.

kubolek01

Quote from: MMAciek on August 12, 2017, 03:53:55 PM
Jakiś link mógłbym do tego prosić? :P
https://ludeon.com/forums/index.php?topic=28843.0 (główny mod)
https://ludeon.com/forums/index.php?topic=34428.0 (Factions)
Możesz mieć problem jeśli nie znasz się na C&C (Command and Conquer)
Eat lead, walking pile of silver! (greedy Player)
I...I can't do it. Leave it alive, please!(inner soul)
It lives 200 years to end up as a jacket?!(realists mind)
If I would go to vacation in off-Earth, even fictional place, I'd choose Nibel.

MMAciek

Grałem w Renegade z tej serii więc co nieco kojarze :P NOD, GDI i te sprawy :D
.


Stand among the millions of dead souls and ask them if they honor means something. Silence will be your answer.



.